Ideja

Jam-teātra šovs “Pilnīgi slepeni!” ir ēteriska parādība, kas eksistē brīvajā izplatījumā starp dažādām Latvijas improvizācijas teātra grupām, teātriem un projektiem. Katrā Jam-teātra izrādē piedalās pārstāvji no dažādām grupām vai skolām – lai īstā improvizācijas jam-session kopā ar pārējiem radītu kaut ko pavisam jaunu, iepriekš neiestudētu un pat neparedzētu.

Projekts „Pilnīgi slepeni” (sākotnēji: “Top Secret”) radīts kā portāla Improteatris.lv savdabīgs paplašinājums, lai norautu slepenības plīvuru no Latvijā eksistējošajiem improvizācijas teātriem un savstarpēji ciešāk iepazīstinātu gan to aktierus, gan vēl jo vairāk skatītājus un nākamos nozares interesentus.

Patreiz “slepeno” kursa stratēģis ir dažādu radošo projektu bīdītājs Džerijs Šterns, bet izrādes atraktīvi vada un tajās piedalās dažādi ļaudis, par kuriem kaut nedaudz vairāk ir uzzināms sadaļās “Komanda” un “Izrādes un aktieri”.

Nosaukums un stila pazīmes sākotnēji radušās, kavējoties atmiņās par detektīvdrāmām film noir garā un spiegu kino, taču tā ir tikai teju šķietama, reizēm liegi jaušama aura – jo improvizācijai robežu nav un nemaz nevar būt.

Savukārt, izrādes cēlienu sākumā parasti dzirdamā džingla autors ir Kevins Makleods, un mēs to izmantojam ar autora personīgu, sarakstē apliecinātu atļauju (bet visa pārējā pasaule – saskaņā ar Latvijā diemžēl ne pārāk atzīto Creative Commons licenci).

Kevin Macleod - Hot Swing

 

svešo vārdu vārdnīca

Jam – termins aizgūts no mūzikas pasaules, kurā tas apzīmē vairāku tieši nesaistītu mūziķu kopēju improvizāciju bez iepriekšējas sagatavošanās.

Improvizācijas teātris – tēlotāja mākslas paveids, kurā aktieri izrādi veido spontāni, vadoties no skatītāju ieteikumiem; parasti šo paņēmienu izmanto komēdijas radīšanai, taču iespējami arī skarbāki gadījumi.

Top Secret (pilnīgi slepeni) – starptautiski pielietots termins nacionālās drošības jomā, apzīmējot augstākajā līmenī klasificētu informāciju.

(turpinājums sekos)